Η Άνοιξη στην αυλή του 2ου Γυμνασίου

Στις 21 Μαρτίου 2024 ,  πρώτη ημέρα της Ανοιξης, το σχολείο μας πραγματοποίησε  περιβαλλοντική δράση καλλωπισμού του αύλειου χώρου με άνθη. Η δράση υλοποιήθηκε  στο πλαίσιο του άξονα "Σχέσεις σχολείου οικογένειας ", με αφορμή και την παγκόσμια ημέρα Δασοπονίας.

Στη δράση συμμετείχαν οι μαθητές  και οι μαθήτριες του τμήματος Β3, εκπρόσωποι του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί του άξονα Τσουμαρίδου Δέσποινα, Πασχαλία Λόλα, Ζαμπούνογλου Βασιλική, η Διευθύντρια του σχολείου κ. Ζέττα Βασιλική και η υποδιευθύντρια κ. Σουλτάνα Καραμπελιά.

Τα παιδιά με πνεύμα συνεργασίας δούλεψαν με ζήλο και χαρά και φύτεψαν λουλούδια στις γλάστρες  και στη συνέχεια  τις τοποθέτησαν σε παλέτες τις οποίες έβαψαν τα ίδια, δίνοντας έτσι μια πολύχρωμη  Ανοιξιάτικη όψη  στην αυλή του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε πολύ τα φυτώρια Πεχλιβανίδη για τη δωρεά των φυτών και των υλικών καλλωπισμού, την εταιρία Νέκταρ για τις παλέτες και τις κυρίες του ΔΣ γονέων/κηδεμόνων

Ευχαριστούμε την Διευθύντρια του 2ου Γυμνασίου Σερρών κ. Ζέττα Βασιλική που μας ενθαρρύνει και εμψυχώνει πάντα σε όλες τις δράσεις.