Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Στο πλαίσιο υλοποίησης του σχεδίου δράσης του σχολείου  σας προσκαλούμε σε  ανοιχτή εκδήλωση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης με θέμα: «Εφηβεία: Χαρακτηριστικά της εφηβείας. Σχέσεις εφήβου-γονέα. Υποστήριξη από το σχολείο».

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 25 Ιανουαρίου στις 18:00μμ στο Αμφιθέατρο του σχολείου μας.

Η ψυχολόγος Κυριάκογλου Σοφία Μαρία και η κοινωνική λειτουργός Γκόγκα Μαρία θα προτείνουν τρόπους ουσιαστικότερης επικοινωνίας με τα παιδιά, εποικοδομητικής επίλυσης των συγκρούσεων που προκύπτουν στην εφηβεία, καθώς και οριοθέτησης και ανάπτυξης της αυτοεκτίμησης των παιδιών.

Η παρουσία σας θα είναι για μας ιδιαίτερη τιμή και χαρά και θα ενισχύσει τη συνεργασία σχολείου -οικογένειας για την ουσιαστικότερη αντιμετώπιση των όποιων προβλημάτων.

Ζέττα Βασιλική